Mezoterapia igłowa

Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek odpowiedniej substancji bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub z defektem kosmetycznym. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów poprzez zastosowanie bardzo niskich stężeń i dawek podawanych substancji – podawane są one bowiem dokładnie w odpowiednie miejsca, gdzie mają oddziaływać (twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch).

W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.

Mezoterapia

Umożliwia wprowadzenie różnych substancji aktywnych do skóry w ilościach nieosiągalnych za pomocą kosmetyków czy zabiegów kosmetycznych. Wprowadza się, które nie byłyby w stanie przeniknąć jako składnik kosmetyków przez skórę ze względu na istnienie tzw. bariery naskórkowej. Pobudza procesy regeneracyjne w skórze dzięki powstaniu wielu mikroskopijnych ranek po nakłuciu igłą. stanowią one doskonałą stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje odmłodzeniem skóry oraz zahamowaniem procesów starzenia.

Przebieg zabiegu

Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki. W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Mieszanina kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywana jest koktajlami. W mezoterapii można korzystać z gotowych preparatów przygotowanych przez producenta lub sporządzonych przez lekarza roztworów do iniekcji. Stanowią one zazwyczaj mieszaninę trzech substancji aktywnych. Składniki są dobierane przez lekarza w czasie konsultacji odpowiednio do rodzaju zabiegu i potrzeb klienta.

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików. Czas widoczności śladów zależy od rodzaju preparatu – od kilku godzin do kilku dni.

Nakłucia są średnio bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak.

Wskazania do mezoterapii

 • regeneracja i rewitalizacja skóry
 • zwiotczenie skóry
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • zapobieganie wypadaniu włosów

Zalety mezoterapii

 • Metoda naturalna, niechirurgiczna.
 • Roztwory leków, które są podawane powodują zablokowanie komórkowych sygnałów przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii.
 • Rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry.
 • Rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość i gęstość skóry.
 • Metoda znana i stosowana na świecie od wielu lat.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość i ilość zabiegów określa lekarz po badaniu pacjentki .Należy pamiętać, że mezoterapia to zabieg, który wykonuje się kilka razy. Za pierwszym razem efekty mogą być minimalne bądź niezauważalne.

Przeciwwskazania do mezoterapii

 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca (niewyrównana)
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Zastosowanie

Cienie, obrzęki, zmarszczki, sucha skóra, skóra wymagająca rewitalizacji

Rodzaje preparatów

Skin-OX

skin_oxNowy preparat do regeneracji skóry z dodatkiem antyutleniaczy, kontroluje i spowalnia proces starzenia się skóry. Podstawowy skład Skin Ox jest taki sam jak pozostałych biostymulantów z Linii Ski (Skin B i Skin C).

Skin Ox składa się z: fragmentów kwasu hialuronowego wielkości 20-38 monomerów zdolnych do aktywacji CD (cluster of differentiation) 44. Te receptory raz aktywowane wywołują aktywację metaboliczną i multiplikującą z efektem regeneracji na poziomie skóry i naskórka. Prowadzą w szczególności do syntezy, ze strony fibroblastu nowych składników macierzy i usieciowanego kolagenu. W skład Skin C wchodzą również aminokwasy prekursory składników macierzy, które zgodnie z zasadami endomodulacji aktywują anaboliczne reakcje biochemiczne pozwalając na nowe wykształcanie struktur skórnych oraz aminokwas cysteiny – „suwaka” zamykającego aktywne miejsca metalopreteionaz. Dodatkowo do składu dodany został bikarbonat sodu, który dezaktywuje uwalnianie jonów H+ indukowanych przez procesy zapalne w skórze i utrzymuje jej stałe pH o wartości 7,4. Pozwala to na dysocjację anionową makrocząsteczek, które budują macierz, przy zachowaniu odpychania elektrostatycznego, niezbędnego do utrzymania fizjologicznego stanu macierzy.

 

Skin-R

skin_rSKIN R – Korekcja uszkodzeń skóry powstałych w procesie starzenia. SKIN-R to mieszanka substancji aktywnych do restrukturyzacji skóry. Aktywują one fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu typu I, wpływającego na jędrność skóry. SKIN-R przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry wiotkiej z widocznymi oznakami starzenia. SKIN-R zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz kwaśny i hipertoniczny roztwór aminokwasów.

 

 

 

 

 

 

Skin-B

Skin_B_boxProfilaktyka uszkodzeń skóry powstających w procesie starzenia. SKIN-B to mieszanka substancji aktywnych do biostymulacji skóry. Aktywują one funkcje biologiczne skóry, a w konsekwencji polepsza jej działanie i stan. SKIN-B zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz aminokwasy – prekursory kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów.

 

 

 

 

 

Skin-C

Skin C to nowy produkt z rodziny preparatów do biostymulacji skóry. Na rynku od kilku lat mamy już dwa inne preparaty tego samego producenta (Italfarmacia) Skin B oraz Skin R.

Skin C składa się z: fragmentów kwasu hialuronowego wielkości 20-38 monomerów zdolnych do aktywacji CD (cluster of differentiation) 44. Te receptory raz aktywowane wywołują aktywację metaboliczną i multiplikującą z efektem regeneracji na poziomie skóry i naskórka. Prowadzą w szczególności do syntezy, ze strony fibroblastu nowych składników macierzy i usieciowanego kolagenu. W skład Skin C wchodzą również aminokwasy prekursory składników macierzy, które zgodnie z zasadami endomodulacji aktywują anaboliczne reakcje biochemiczne pozwalając na nowe wykształcanie struktur skórnych oraz aminokwas cysteiny – „suwaka” zamykającego aktywne miejsca metalopreteionaz. Dodatkowo do składu dodany został bikarbonat sodu, który dezaktywuje uwalnianie jonów H+ indukowanych przez procesy zapalne w skórze i utrzymuje jej stałe pH o wartości 7,4. Pozwala to na dysocjację anionową makrocząsteczek, które budują macierz, przy zachowaniu odpychania elektrostatycznego, niezbędnego do utrzymania fizjologicznego stanu macierzy.

Kluczowym skałdnikiem Skin C odróżniajacym go od pozostałych produktów jest CHOLINA.

Cholina jest prekursorem acetylocholiny i jest stymulowana do syntezy przez DMAE (dimetyloaminometanol), wcześniej poznany w kosmetyce. Dodanie jej do wyrobu medycznego III klasy powoduje, zgodnie z zasadami endomodulacji, poprawę syntezy acetylocholiny w naskórku i aktywację systemu cholinergicznego skóry.

Skin Ox jest wyrobem medycznym III klasy.

Partnerzy
partner-straumann partner-sgs partner-osstem partner-aquacut partner-ing partner-lyoness partner-koldental partner-glc partner-gendex
Fundusze unijne