Peelingi medyczne

Peeling medyczny jest doskonały dla osób w każdym wieku. Reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom, pomaga zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.
Najczęstszymi wskazaniami do wykonania peelingu medycznego są:

pierwsze objawy starzenia się skóry (piegi, plamy, drobne zmarszczki)bliznyzmiany barwnikowe (przebarwienia po trądziku i nadmiernej ekspozycji słonecznej)nadmierny łojotok skóry pleców, dekoltu, twarzyłagodny i umiarkowany trądzik młodzieńczyzmarszczki

Efekt:

poprawa elastyczności skóryzmniejszenie ilości i głębokości zmarszczekujednolicenie ceryzmniejszenie nierówności skóryzamknięcie porówpoprawa owalu twarzy

W gabinetach dermatologicznych mamy do wyboru kilka rodzajów peelingów. Gdy chcemy twarz rozjaśnić i ożywić powinnyśmy zdecydować się na peeling powierzchniowy, który swoim złuszczającym działaniem obejmuje tylko naskórek. Jeśli natomiast zależy nam na redukcji zmarszczek i przebarwień, wybierzmy peeling głęboki, który dochodzi aż do skóry właściwej. Spośród peelingów chemicznych, enzymatycznych i mechanicznych mamy do wyboru:

Peeling płytki

Peeling ten polega na usuwaniu zrogowaciałego naskórka za pomocą kryształków tlenku glinu, aplikowanych przez specjalny aparat. Zabieg może być uzupełniony masażem za pomocą fal ultradźwiękowych. Jest całkowicie bezbolesny. Przeznaczony dla osób, które nie mają dużych problemów ze swoją cerą, ale chcą ją rozjaśnić i wygładzić poprzez profesjonalne złuszczenie obumarłego naskórka.

Yellow Peel

Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku i jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Przeprowadza się go na bazie kwasów fitowego, kojowego i azelainowego, które blokują syntezę melaniny. Dzięki temu następuje redukcja istniejących przebarwień i zahamowanie powstawania nowych.

Stosuje się go w celu rewitalizacji skóry oraz do korekcji zmian potrądzikowych, drobnych zmarszczek, zmian posłonecznych i przebarwień na twarzy, dłoniach oraz dekolcie, a także przy objawach zwiotczenia skóry oraz zaburzeniach łojotokowych skóry.

yellow peel

Peeling kwasami glikolowymi

To metoda rozpuszczania zrogowaciałego naskórka zalecana dla cer przetłuszczających się i zniszczonych słońcem lub nikotyną. Zabieg jest bezbolesny. Istnieje tez wersja peelingu głębokiego kwasami glikolowymi, dotykająca skóry właściwej. Ten zabieg może być już bolesny. Ale warto trochę pocierpieć, bo efekt rozjaśnienia i odmłodzenia skóry jest bardzo wyraźny.

peeling kwasami glikolowymi

Peeling migdałowy

To delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego. Najczęstszymi wskazaniami do jego zastosowania są: trądzik grudkowo-krostkowy i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, i nierównomierne przebarwienia skóry. Polecany jest również do rewitalizacji skóry w każdym wieku.

Kwas migdałowy nie zwiększa wrażliwości skóry na działanie słońca, dlatego często jest określany mianem „letniego peelingu” lub „peelingu na każdą porę roku”.

Partnerzy
partner-straumann partner-sgs partner-osstem partner-aquacut partner-ing partner-lyoness partner-koldental partner-glc partner-gendex
Fundusze unijne