Stomatologia

Oferujemy szeroki zakres usług z dziedziny stomatologii, radiologii i chirurgii stomatologicznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

radiologia

W diagnostyce stomatologicznej szczególną pozycję zajmują badania radiologiczne, pozwalające na uzyskanie informacji niedostępnych innymi metodami diagnostycznymi. Gwarantujemy naszym pacjentom najwyższy poziom wszystkich usług, poczynając od rzetelnej i pewnej diagnostyki, która stanowi podstawę wszelkich dalszych poczynań terapeutycznych. Nasza klinika stomatologiczna dysponuje pracownią radiologiczną wyposażoną w sprzęt rentgenowski najwyższej klasy i najnowszej generacji, który umożliwia natychmiastowe otrzymywanie wyników badań w warunkach pełnego bezpieczeństwa pacjenta.

Czytaj więcej...
estetyczna

Podstawowe zabiegi: licówki porcelanowe, licówki kompozytowe, zamknięcie diastemy (szczeliny pomiędzy jedynkami), wybielanie zębów, wybielanie lampą ZOOM 2, wybielanie nakładkowe, korony pełnoceramiczne, wkłady (inlay) i nakłady (onlay) porcelanowe i kompozytowe.

Czytaj więcej...
periodontologia

Zdrowy i piękny uśmiech to również zdrowe dziąsła. Objawy takie jak: odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na zmiany temperatury, wydłużanie się koron zębów, powstawanie szpar między zębami, przemieszczanie się zębów, rozchwianie czy nawet ich utrata, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł świadczą o chorobie dziąseł i innych tkanek otaczających zęby - paradontozie. We wszystkich powyższych problemach z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii zwana periodontologią. Dziedzina ta dysponuje całą gamą metod leczniczych, jednak niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, pierwszoplanową rolę w procesie leczniczym zawsze odgrywa higiena jamy ustnej.

Czytaj więcej...
implantologia

IMPLANTY ZĘBOWE To małe tytanowe cylindry/śruby które na stałe wszczepione w kość szczęki lub żuchwy zastępują korzeń jednego lub wielu brakujących zębów. Filar taki stanowi substytut korzenia zęba. Po pewnym czasie kość integruje się z tytanem tworząc solidny/mocny fundament dla korony sztucznego zęba.

Czytaj więcej...
dziecieca

Stomatologia dziecięca (pedodoncja, stomatologia wieku rozwojowego) to specjalność zajmująca się diagnostyką, leczeniem, profilaktyką chorób zębów, przyzębia oraz jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. Dziedzina ta została wyodrębniona z uwagi na odmienną budowę zębów i narządu żucia u dzieci, co wiąże się ze specyficznym postępowaniem i metodami leczenia. Niezwykle ważne jest, aby nasze pociechy były objęte profesjonalną opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Jako rodzice jesteśmy za to odpowiedzialni. Pamiętajmy o tym, że jeśli skutecznie zadbamy o zdrowie zębów naszych dzieci, zaoszczędzimy im w przyszłości wielu rozczarowań i ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Czytaj więcej...
chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zabiegowym jamy ustnej w celu likwidacji stanów zapalnych i poprawy warunków anatomicznych kości szczęk i tkanek miękkich.

Czytaj więcej...
Ortodoncja

Nazwa ortodoncja pochodzi od greckich słów orthos – prosty i odous – ząb. Współczesna ortodoncja zajmuje się jednak nie tylko prostowaniem zębów ale także.

Czytaj więcej...
endodoncja

Pacjenci często stają przed niełatwym wyborem: czy będący przyczyną dolegliwości bólowych ząb usunąć pozbywając się problemu bezpowrotnie czy też podjąć próbę zachowania zęba, mimo że decyzja ta może wymagać cierpliwości i poniesienia kosztów.

Czytaj więcej...
protetyka

Protetyka jest dyscypliną stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem brakującego uzębienia, przywracając Pacjentom prawidłowe funkcje żucia oraz poprawiając ich wygląd i estetykę. Liczne braki w uzębieniu nie tylko stwarzają kłopoty Pacjentom przy rozdrabnianiu pokarmów, ale są częstym powodem przesuwania się pozostałych zębów, co utrudnia późniejszą rekonstrukcję jamy ustnej.

Czytaj więcej...
profilaktyka

Profilaktyka to pierwszy, polegający na zapobieganiu powstawania chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby), szczebel w leczeniu próchnicy i paradontozy. Prawidłowo stosowana pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty w postaci zdrowego, silnego uzębienia i pięknego, pełnego uśmiechu. Profilaktyka to prosta metoda leczenia dla każdego, im wcześniej wprowadzona tym dająca lepsze efekty - zdrowe zęby i dziąsła, oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie zębów i przyzębia, piękny naturalny i własny uśmiech przez całe życie.

Czytaj więcej...
Partnerzy
partner-straumann partner-sgs partner-osstem partner-aquacut partner-ing partner-lyoness partner-koldental partner-glc partner-gendex
Fundusze unijne